WordPress Developer

Wordpress Developer

Suntem in cautarea unui Wordpress Developer open minded, cu idei creative, care sa ne ajute sa dezvoltam un proiect din zona stomatologiei pe piata internationala.

Ce ne dorim de la tine?

  • expertiza si profesionalism in utilizarea platformei Wordpress;
  • proactivitate si propunerea de solutii tehnice variante pentru problemele identificate in proiect;
  • gandire analitica si de ansamblu, astfel incat solutiile punctuale sa serveasca obiectivelor proiectului in ansamblu;
  • eficienta si rapiditate in executarea task-urilor.

Profil profesional

  • experienta de 1-3 ani in Web Developing;
  • experienta de 1-2 ani in crearea de plugin-uri si teme Wordpress;
  • experienta in lucrul cu HTML, CSS, JavaScript/jQuery;
  • cunostinte avansate de HTML, CSS/LESS/SASS, JavaScript/jQuery, PHP, mySQL;

  • cunostinte de baza de Web Design, UX si tool-uri cum ar fi Adobe Photoshop, Sketch, Adobe InDesign, Adobe Illustrator etc.
  • know-how in ceea ce priveste managementul DNS si hosting-ul;
  • know-how pe zona de SEO;
  • experienta in crearea de pagini de vanzare reprezinta un plus;
  • sa cunoasca limba engleza - nivel conversational.

Profil personal

  • sa stie sa lucreze in echipa;
  • sa fie serios, responsabil si prietenos;
  • sa especte deadline-urile si sa comunice cu celelalte persoane implicate in proiect daca are nevoie de informatii suplimentare, neclaritati;
  • sa fie adaptabil, sa invete repede si sa fie atent la detalii;
  • sa fie orientat spre indeplinirea obiectivelor, tot timpul in procesul de invatare a mindset-ului de invingator;
  • sa caute si sa gaseasca mereu solutii pentru probleme - sa nu renunte;
  • sa fie proactiv si cu spirit de initiativa.

Task-uri zilnice si responsabilitati

  • implementarea in platforma wordpress de teme si pluggin-uri customizate;
  • integrarea de module de plata;
  • integrarea de coduri de marketing (Adwords, Facebook, Google Tag Manager), coduri de tracking (Analitycs, pixeli, retargeting);
  • setarea si managementului platformelor de dezvolatre, de test si live;
  • setare si optimizare continua - CMS si mediu de test, dar si managementul domeniului, monitorizarea si configurarea serverului;
  • crearea de feature-uri, pluggin-uri customizate;
  • crearea de pagini de vanzare/ prezentare in HTML, Java Script, PHP.

Cei interesati pot trimite CV la adresa de e-mail iulia@lifedentalspa.ro sau pot suna la numarul de telefon 0757 266 827.