Recrutare Agent Call-Center Customer Care

Dental Care Customer Agent

Suntem in cautarea unei persoane sociabile, organizate si serioase, care sa ne ajute cu gestionarea programului zilnic al clinicii noastre de stomatologie. Activitatea este una dinamica, ce presupune initiativa si gasirea de solutii imediate.

Cine suntem?

Suntem o clinica stomatologica cu sediul in Cladirea Magheru One - Centrul Bucurestiului ce promoveaza stomatologia holistica si foloseste aparatura moderna.

Ce ne dorim de la tine?

  • managerierea programului Clinicii, astfel incat acesta sa fie mereu plin;
  • naturalete in vorbirea la telefon;
  • contactarea pacientilor pentru programari/ reprogramari;
  • know-how in ceea ce priveste tehnicile stomatologice de tratament cu laser, astfel incat sa poti evidentia cu usurinta avantajele vizitei la stomatolog;
  • abilitati persuasive;
  • atentie la detalii;
  • buna organizare;
  • gasirea de solutii rapide atunci cand situatia o cere;
  • spirit de initiativa;
  • abilitati comunicationale;
  • eficienta si rapiditate in executarea task-urilor.

Profil profesional

  • experienta de 1-3 intr-un domeniu ce presupune lucrul cu oamenii;
  • abilitati comunicationale dezvoltate pentru vorbirea la telefon;
  • oferirea de asistenta prin telefon pacientilor, explicarea procedurilor stomatologice, convingerea lor pentru a se programa;
  • abilitati de vanzare si de negociere;
  • know-how in domeniul stomatologic;
  • spirit de initiativa, implicare si dinamism.

Ce oferim?

  • training profesional in domeniul stomatologiei, dar si pe zona de comunicare si vanzare;
  • disponibilitate continua pentru invatare si interiorizarea diferitelor tehnici strategice de comunicare cu pacientul;
  • bonus de performanta pentru numarul de pacienti noi.

Task-uri zilnice si responsabilitati

  • contactarea telefonica a potentialilor pacienti in vederea stabilirii unei programari;
  • supervizarea programului zilnic, confirmarea programarilor pentru a doua zi;
  • gasirea de solutii pentru reprogramari, astfel incat pacientul sa fie multumit, fara a exista gauri in programul clinicii;
  • gasirea de solutii contextuale atunci cand se suprapun programarile/ cand se intarzie/ au loc modificari in programul medicilor.

Cei interesati pot trimite CV la adresa de e-mail iulia@lifedentalspa.ro sau pot suna la numarul de telefon 0757 266 827.