Medic ortodont

Laser Dentar

Pentru o clinica stomatologica dotata cu echipamente ultra performante, locatie centrala in Bucuresti, cautam sa intregim echipa noastra formata din medici specializati in tara si in strainatate la cele mai prestigioase institutii de profil cu un medic stomatolog specializat in ortodontie, iar ambitia noastra este de a deveni din ce in ce mai buni. De aceea suntem mereu in pas cu tehnologia si folosim metode si echipamente de ultima generatie.

Cerinte:

  • Studii superioare de medicina dentara finalizate;
  • Experienta minim 3 ani;
  • Specializare in ORTODONTIE SI ORTOPEDIE DENTO-MAXILO-FACIALA;
  • Competenta in PEDODONTIE poate reprezenta un avantaj;
  • Disponibilitate de colaborare minim 3 zile/saptamana;

Responsabilitati:

  • Abilitati de comunicare, prezentare si relationare;
  • Dorinta de perfectionare continua;
  • Interes in abordarea tehnicilor inovative de tratament;
  • Punctualitate, seriozitate si spirit de echipa;
  • Personalitate pozitiva orientata catre pacient si nevoile acestuia;
  • Identificarea nevoilor pacientilor;
  • Stabilirea diagnosticului si efectuarea tratamentelor recomandate;
  • Construirea si dezvoltarea unei relatii stranse cu pacientii , dovedind disponibilitate, corectitudine si devotament;
  • Abilitate de a rezolva probleme clinice urgent.

Beneficii:

  • Locatie centrala;
  • Pregatire si integrare intr-o echipa profesionista si foarte bine consolidata;
  • Acces la programe personalizate de training;
  • Un mediu de lucru modern, cu aparatura si echipamente de inalta performanta;
  • Venituri cuprinse intre 3000-15000 EUR, in functie de performanta.

Daca profilul tau corespunde viziunii si cerintelor noastre, te invitam sa aplici pentru oportunitatea de a deveni membru al echipei. Trimite CV-ul tau la stefan@lifedentalspa.ro cu subiectul "Medic Ortodont".

Te asteptam in echipa Life Dental Spa!