Copywriter Marketing Online

Laser Dentar

Cautam un Copywriter iscusit care sa lucreze InHouse, cu abilitati de vanzare care sa realizeze copy-uri simple,scrise bine. Obligatoriu,trebuie sa fie un maestru al limbii engleze.

Responsabilitati:

  • Sa creeze headline-uri,texte pentru bannere (online si offline),brosuri,texte pentru pagini de vanzare;
  • Sa redacteze cursuri online pe diverse domenii;
  • Sa se documenteze in prealabil,sa respecte regulile de comunicare in limba engleza;
  • Sa includa coltaction-uri in textele redactate si sa dezvolte mesajul publicitar;
  • Sa prezinte concepte si texte publicitare;
  • Sa fie proactiv,sa identifice noi strategii de marketing/content writing;
  • Sa colaboreze cu ceilalti colegi si sa dea curs solicitarilor oferite de superiorul erarhic in deadline-urile prestabilite;
  • Sa elaboreze si sa implementeze strategia de redactare a cursurilor online;
  • Orice alte activitati corelate cu domeniu Copywriting / Content writer;

Experienta:

  • Experienta de minim 2 ani intr-o agentie de publicitate sau in scrierea de cursuri online/ texte de vanzare.
  • Abilitati:

    • Abilitati de lucru cu Microsoft Office, Email,Internet, Google Drive, wordpress (constituie un avantaj).
    • Abilitati de organizare, planificare, comunicare si respectarea deadline-urilor..
    • Acuratete si atentie la detalii.
    • Abilitatea de a scrie conform une audiente specificate si pe baza unui brief..
    • Bune abilitati de documentare.

    • Se ofera SALARIU ATRACTIV

    Pentru mai multe detalii puteti suna la numarul de telefon 0757 266 827

    Va rugam sa trimiteti un CV la iulia@lifedentalspa.ro pentru a fi luate in considerare.